A képernyőn a munkaközi szüneteket (ebédidőt) lehet megadni.
A meghatározható, hogy a megállapított munkaközi szünet beleszámít a kiszámolt munkaidőbe, vagy levonásra kerül a munkaidőből.
A munkavégzés hosszától függően előírt munkaközi szünet hosszát határozza meg. Illetve megadható, hogy az adott munkaközi szünetet a munkavégzés kezdetétől számolva mikor adja ki a rendszer.
A hosszabb munkavégzési időkhöz megadott szünetek
hossza az előző időszakoknál megadott szüneteket már ne tartalmazza.
Azokat a rendszer összeadja.
A munkaközi szünet kiadásának időpontját úgy
kell meghatározni, hogy a munkaközi szünet ne eshessen a munkavégzés
végére. Azaz pl. a 6:00 órát meghaladó munkavégzés esetén kiadandó
30 percet legkésőbb 5:29-től ki kell adni, mivel lehet, hogy valaki
csak 6:01 fog munkát végezni.
Ha a munkavégzést a dolgozó megszakítja, akkor az egyes munkavégzési időszakokra külön-külön kerüljön kiértékelésre a munkaközi szünet táblázat, vagy a napi összes munkavégzésre összevontan.
Összevontan: Mindegy hogy a munkavégzések hány részletben kerülnek teljesítésre, a munkaközi szünet hosszának meghatározásakor azokat összeadjuk.
Külön-külön: Minden egyes különálló munkavégzési időszeletre külön kerül kiértékelére a munkaközi szünet hosszának megállapítása. Azaz valaki 12 órát dolgozik, de egy 5 órás, és egy 7 órás részletben, akkor csak a 7 órás munkavégzés utáni 30 perc munkaközi szünet kerül megállapításra (a fenti képen látható munkaközi szünet hossza táblázat beállítások esetén).
Amennyiben az első belépés, és az utolsó kilépés közötti kint töltött időket bele kell számolni a kiadott munkaközi szünetekre, akkor ezt a beállítást be kell kapcsolni. Amennyiben a kint töltött idők nem érik el a kívánt munkaközi szünet hosszát, akkor a rendszer a hiányzó munkaközi szünetet kiadja a táblázatban megadott időpontoktól indulva. Amennyiben a kint töltött idő egyenlő, vagy több, mint a kiadandó munkaközi szünet, akkor a rendszer nem fog már további munkaközi szünetet kiadni.